اخبار خودرو

جدیدترین اخبار خودرو

وزیر صنعت: دریافت ودیعه ۶۰ میلیونی پژو ۲۰۰۸ قانونی است

,پژو ۲۰۰۸,پژو ۲۰۰۸ قیمت,پژو ۲۰۰۸ ثبت نام,پژو ۲۰۰۸ قيمت,پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷,پژو ۲۰۰۸ فروش,پژو ۲۰۰۸ باما,پژو ۲۰۰۸ آپارات,پژو ۲۰۰۸ خرید

وزیر صنعت: دریافت ودیعه ۶۰ میلیونی پژو 2008 قانونی است

محمدرضا نعت‌زاده، وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه همایش روز ملی صنعت و معدن و در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر تخلف ایران خودرو در دریافت ودیعه ۶۰ میلیون تومانی برای پژو ۲۰۰۸ به خبرنگاران گفت:

بر اساس قانون حمایت از مصرف کنندگان، خودروساز حداکثر مجاز به دریافت ۵۰ درصد مبلغ نهایی خودرو در طرح پیش فروش است اما این قانون در مورد پژو ۲۰۰۸ قابل اجرا شدن نیست. علت آن است که این خودرو در محدوده قیمتی بالایی قرار داشته و قیمت‌گذاری آن در دستور کار شورای رقابت قرار نمی‌گیرد. از طرف دیگر به علت وجود رقبای متعدد در محدوده قیمتی این خودرو و وجود شرایط رقابتی، عملا دست وزارت صنعت جهت ورود به بحث قیمت‌گذاری بسته است. از آنجا که قیمت‌گذاری  پژو ۲۰۰۸ مشمول سیاست‌های قیمت‌گذاری شورای رقابت نمی‌باشد لذا الزام رعایت قانون ۵۰ درصد در پیش فروش این خودرو وجود ندارد.

مقاله‌های مرتبط:

  • مشخصات فنی و قیمت پژو ۲۰۰۸
  • قیمت قطعی پژو ۲۰۰۸ اعلام شد

نعمت‌زاده با اشاره به این موضوع که قانون ۵۰ درصد مبلغ خودرو تنها برای پیش فروش خودروهایی لحاظ می‌شود که قیمت نهایی خودرو مشخص است، اذعان داشت:

همواره تلاش شده است تا در طرح‌های پیش فروش خودرو به قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان توجه شود. اگر مردم احساس می‌کنند این قوانین دچار ضعف بوده و نیاز به اصلاح دارند، پیشنهادهای خود را به این وزارت‌خانه ارسال کنند و ما نیز حتما جهت اصلاح قوانین پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

ارسال یک دیدگاه